تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

راز مونالیزا در قبر داوینچی

  راز مونالیزا در قبر داوینچی!  دانشمندان تصمیم دارند برای پی بردن به راز نقاشی مونالیزا محل دفن داوینچی را بشکافند و با استفاده از بقایای احتمالی جمجمه او ، صورت او را بازسازی کنند.

  تعدادی از دانشمندان معتقدند داوینچی در حقیقت تصویر خود را در مونالیزا به صورت یک زن ترسیم کرده است و مونالیزا در اصل تصویر خود داوینچی است.به همین دلیل دانشمندان و تاریخ شناسان کمیته ملی میراث فرهنگی ایتالیا به دنبال کسب اجازه هستند تا قبر این هنرمند را در کلیسای Amboise Castle بشکافند.

  قرن‌هاست هویت مونالیزا برای دانشمندان مبهم است و عده ای معتقدند مونالیزا در حقیقت تصویر خود داوینچی است .داوینچی همیشه به انجام کارهای عجیب و رمز آلود علاقه داشته است و به همین دلیل تعدادی از کارشناسان حدس می زنند شاید او با کشیدن این نقاشی سعی داشته است چهره خود را در تصویر یک زن پنهان کند.

  دانشمندان امیدوارند با پیدا کردن جمجمه این نقاش معروف بتوانند چهره او را دوباره بازسازی کرده و با مونالیزا مقایسه کنند.

  به همین دلیل با تلاش های انجام شده تیم تحقیقاتی ایتالیایی با مقامات فرهنگی فرانسه صحبت کرده و در مورد نبش قبر آرامگاه مونالیزا به توافق رسیده اسند.

  جورجیو گروپیونی یک انسان شناس در این باره گفت : داونیچی در ابتدا در یک کلیسا به خاک سپرده شده بود که در حین انقلاب فرانسه در سال 1789 تخریب شد و به همین دلیل بقایای بدن او دوباره در مکان دیگر درون خاک قرار گرفت.

  در صورتی که به طور کامل با انجام این پروژه موافقت شود ، دانشمندان باید در مرحله اول باید مطمئن شوند این قبر متعلق به خود داوینچی است که این کار با استفاده از علم ژنتیک و مقایسه دی ان ای ها و هم چنین تخمین زمانی بقایای داوینچی انجام خواهد شد.

  البته تعدادی نیز با انجام این طرح مخالفت کرده اند و اعتقاد دارند نبش قبر داوینچی بی احترامی به او محسوب می شود و ممکن است به با این کار به او بی احترامی شود.

  جهان نیوز


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : داوینچی ,مونالیزا ,دانشمندان ,انجام ,همین ,کرده ,همین دلیل ,حقیقت تصویر ,
  راز مونالیزا در قبر داوینچی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر